Úvody do literatury

Úvody do literatury jsou formátem, jež je určen především pro studenty historických oborů v bakalářském stupni a který má za úkol poskytnout přehled o literatuře k ročníkovým zkouškám. Spolek pořádá celkem čtyři akce tohoto formátu – úvod k literatuře ke středověkým dějinám, k dějinám novověku a k hospodářským a sociálním dějinám. Vítání jsou ale samozřejmě nejen studenti bakaláře, ale i studenti pokročilejší a hledající inspiraci, či veřejnost se zájmem o představení kvalitní odborné historické literatury!

Úvod do četby ke středověku

Kladete si někdy otázku jestli to bez čtení toho Kosmy opravdu nejde? Nebo která z Byzance je tou nejkrásnější? Co je to vlastně ten Mocran et Mocran? A zdali jsou ti „Otoni” v seznamu dobrý nápad? Rádi poradíme nejen těm, kteří stále netuší jak si poradit s prameny nebo výběrem literatury, ale taky všem, kteří si chtějí rozšířit své medievistické obzory.

Úvod do četby k novověku

…aby zkouška nedopadla jako Waterloo a zimní semestr nebyl ten poslední. Rádi vám také povíme, jak souvisí sýr s červy, zda je zábavnější doba Rudolfa II. či jeho smrt, dotkneme se všelijakých bezectných lidí i toho, zda má i dnes cenu číst všechny ty slovutné Pekaře, Krofty a jiné.

Úvod do četby hospodářským a sociálním dějinám

Pro ty, kdo chtějí být zasvěcení do tajů literatury dějin sociálních i hospodářských, od Hrocha až po Myšku, od protonacionalismu k protointustrializaci a mnoho dalšího.

Úvod do četby k moderním a soudobým dějinám

Z důvodu nízkého zájmu byl tento úvod zrušen. Nezoufejte ale! Máte-li jakékoliv dotazy k literatuře tohoto období nebo byste přímo stáli o obnovení této akce, napište nám!

Knihovna Jana Palacha

Všechny úvody pořádáme přímo v naší fakultní knihovně v Zelené studovně, jež je celá zasvěcená historické literatuře. O knihách tak nejen uslyšíte, ale budete si je moci rovnou i prolistovat, protože vám je taháme přimo z polic!

Přejít nahoru