Členové Výboru a Disciplinární komise

Spolek je spravován pětičlenným Výborem a tříčlennou Disciplinární komisí, která dohlíží na jeho hospodaření. Volby do obou orgánů probíhají jednou ročně během Valné hromady členstva.

Akademický rok 2023/2024

Členové*ky Výboru SSH FF UK:

David Westlake
Předseda

Jsem studentem 2. ročníku bakalářského programu Historie a evropská studia. Nyní se zabývám první pozemkovou reformou v Československu. Vedle studia si přivydělávám prací ve Vojenském historickém archivu a ve volném čase si občas chodím zahrát ping pong, squash nebo jakýkoliv raketový sport a jednou za uherský rok i něco upeču.

Vjačeslav Glazov
Místopředseda

Studuji nMgr. obor Historie – Sociální dějiny, momentálně jsem ve 3. ročníku tohoto studijního programu. Zabývám se sociálními dějinami zemí tzv. „východního bloku,“ zejména se zaměřuji na gender history. Ve své diplomové práci se chci zabývat výzkumem role genderu v poválečné transformaci KSČ. Když neřeším gender, tak sportuji (jsem i členem florbalového týmu FFUK), hraju videohry a trávím čas s přáteli v rámci kulturních i „nekulturních“ sešlostí. Myslím si, že popularizace historie a zkoumání historie ve veřejném prostoru je nesmírně důležité a proto za Spolek již několik let pořádám Filmový klub. Chci ve Spolku vytvářet co nejinkluzivnější prostředí a zasazovat se o to, aby se ve Spolku všichni cítili dobře a bezpečně.

Bára Řehořová
Tajemnice

Jsem studentkou 4. ročníku sdruženého bc. studia historie a germanistiky. Hodně mě baví dlouhé 19. století v Habsburské monarchii, tak jsem v bakalářce při analýze článků korunního prince Rudolfa Habsburského zužitkovala znalosti němčiny a teď jsem připravená němčinu opustit a posunout se dál. Letos mě čekají dvojité státnice a pokračovat plánuji na ÚČD, nejlépe poznáváním tajů doby Franty Pepy jedničky, tentokrát z českého pohledu. Jsem hodně extrovertní a sociální a v té troše volného času, kdy jsem sama si ráda zazpívám a zahraju na kytaru nebo něco ukuchtím/upeču. Když zrovna nesedím v kavárně, v hospodě nebo někde nepobíhám s foťákem, tak se ráda starám o svých milion pokojovek nebo nakupuju v antikvariátech knížky, které stejně nestihnu přečíst.

Adalbert Langer
Člen Výboru

Po dokončení středoškolského vzdělání na Dvořákově gymnáziu Kralupy nad Vltavou jsem se ihned vrhl do víru dění na akademické půdě Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, kde nyní druhým rokem studuji bakalářský studijní program Historie. Ve své bakalářské práci se plánuji zabývat prvorepublikovým tiskem. Mezi mé zkušenosti, kvalifikující mě pro práci pro spolek, patří mimo jiné má činnost v kulturní komisi obce Zákolany během jednoho volebního období. Mimo studium se věnuji rekreačnímu jachtingu, hře na kytaru (Stánky budou!) a origami.

Markéta Prošková
Členka Výboru

Studuji historii druhým rokem a vypadá to, že snad ne posledním. Nejvíc mě baví mongolské dějiny, obzvláště Čingischán a jeho říše. Dále chovám ambivalentní vztah k Přemyslovcům, na které se mě od maturity z nepochopitelných důvodů ptají na každé zkoušce. Asi to bude zapříčiněno mým typicky staroslovanským obličejem. Raným českým dějinám bych se chtěla věnovat i ve své bakalářské práci, která se zatím drží tématiky mýtů. Mimo historii mám ráda dlouhé výlety s převýšením minimálně 1000 m, skládám elektronickou hudbu, stříhám videa a občas také spím.

Členové*ky Disciplinární komise SSH FF UK:

Marek Panocha
Předseda Disciplinární komise

Jsem studentem 1. ročníku navazujícího magisterského studia na ÚHSD, kde se věnuji institucionálním dějinám československé televize od dob pozdní normalizace až do nástupu prvních komerčních médií v 90. letech. Na bakalářském stupni jsem se věnoval tématice symbolismu a obsahu Kosmovy kroniky, konkrétněji pak její druhé knize. Se spolkem se snažím úzce spolupracovat už od svého nástupu na fakultu – například při organizaci tematických večerů, seznamovacího kurzu či jiných společenských aktivit. V disciplinární komisi hodlám tyto své zkušenosti maximálně využít a být tak nejen poradním hlasem, ale i aktivním pomocníkem současného výboru. Svůj volný čas věnuji zejména domácím mazlíčkům, své práci pro nejmenovanou komerční televize či manickému hromadění knih. Ještě raději se pak věnuji jejich četbě či dlouhým debatám nad jejich obsahem.

Martin Wolf
Člen Disciplinární komise

Jsem studentem 3. ročníku navazujícího magisterského studia na ÚČD se zaměřením na starší dějiny, na bakalářském studiu jsem měl jako druhý obor Dějiny antické civilizace na ÚŘLS. Mým hlavním zájmem je období středověku, chci se věnovat především kulturním a společenským otázkám, jakou je kupříkladu (ne)existence národa v tomto období a faktory, které takovou identitu formují, ať jde o mytologii, budování státu, šíření učenosti nebo stereotypizaci cizinců i vlastního národa. Mezi mé koníčky patří olejomalba, kresba a umění obecně, výlety po českých památkách i túry v přírodě, jsem velký fanoušek Pána prstenů a jiných fantasy i sci-fi děl, velice rád se účastním socializací s pivem a příležitostným zpěvem, pročež si mě jeden pivní řád dokonce zvolil veleknězem. V neposlední řadě také čím dál víc propadám pěstování bylin. Nemám rád lidi, kteří se mě ptají na pokrok s mojí diplomovou prací.

Václav Paděra
Člen Disciplinární komise

Studuji 1. ročník navazujícího magisterského studia na Ústavu českých dějin se specializací na starší dějiny, o který se zajímám dlouhodobě. Stejně jako kroniky a rukopisy se zajímám o vnímání středověku v současnosti a to především skrze nová media. Těm se hodně věnuji ve svém volném čase, videohrám a filmům obzvlášť a proto spolu se svým dlouholetým kamarádem Slávou spolupořádám filmový klub. Dále mě baví hudba, výtvarné umění, urbanismus a z dětství si pamatuji všechna plemena psů, čímž rád otravuji své známé. Jako člen DK se chci zasadit o férové a inkluzivní prostředí jak pro členy výboru, tak i řadové členy spolku.

Archiv

Akademický rok 2022/2023

Členové*ky Výboru:

Lucie Dvořáková
Předsedkyně SSH FF UK

Po úspěšném absolvování bakalářského oboru Historie – evropská studia jsem se rozhodla vrhnout do víru studia magisterského. A to hned dvojnásobně! Aktuálně jsem tedy studentkou 1. ročníku navazujícího magistra na ÚSD a ÚPOL. Ač jsem svou bakalářskou práci psala na britské pojetí konceptu rovnováhy sil na Vídeňském kongresu (1814-1815), který zůstává nadále mou srdeční záležitostí, při výběru tématu své diplomové práce jsem se rozhodla posunout k tématům evropského abolicionismu na přelomu 18. a 19. století a související lidskoprávní problematice. Avšak mou pozornost zaujaly též konceptuální dějiny. Pokud se zrovna nevěnuji zvládání našeho milého spolku, jenž vstupuje do 13. roku své existence, ve volném čase se zabývám sběratelstvím, šitím, kulinářskými dobrodružstvími a poznáváním plodů české i světové divadelní a filmové kultury.

Marek Panocha
Místopředseda

Jsem student 4. ročníku bakalářského oboru historie, zaměřující se na středoevropské dějiny raného středověku. V budoucnu bych rád své zaměření rozšířil o studium transformace 90. let s důrazem na mediální prostor. Se spolkem se snažím úzce spolupracovat už od svého nástupu na fakultu – například při organizaci tematických večerů, seznamovacího kurzu či jiných společenských aktivit, na které bych se rád soustředil i nadále. Svůj volný čas věnuji outdoorovým aktivitám, divadlu, práci pro nejmenovanou komerční televizi nebo pouhému objevování krás českého pohostinství. Nutno dodat, že zbytek času zasvěcuji také četbě a manickému hromadění knih!

Martin Wolf
Tajemník

Jsem studentem 2. ročníku navazujícího magisterského studia na ÚČD se zaměřením na starší dějiny, na bakalářském studiu jsem měl jako druhý obor Dějiny antické civilizace na ÚŘLS. Mým hlavním zájmem je období středověku, chci se věnovat především kulturním a společenským otázkám, jakou je kupříkladu (ne)existence národa v tomto období a faktory, které takovou identitu formují, ať jde o mytologii, budování státu, šíření učenosti nebo stereotypizaci cizinců i vlastního národa. Mezi mé koníčky patří olejomalba, kresba a umění obecně, výlety po českých památkách i túry v přírodě, jsem velký fanoušek Pána prstenů a jiných fantasy i sci-fi děl, velice rád se účastním socializací s pivem a příležitostným zpěvem, pročež si mě jeden pivní řád dokonce zvolil veleknězem. V neposlední řadě také čím dál víc propadám pěstování bylin. Nemám rád lidi, kteří se mě ptají na pokrok s mojí diplomovou prací.

Klára Nováková
Členka Výboru

Jsem studentkou druhého ročníku bakářského studia oboru Historie. Mým hlavním předmětem zájmu jsou dějiny vrcholného středověku, zejména se zajímám o lucemburskou dynastii. Nejen zde pramení moje posedlost hradem Karlštejnem, pokud tedy zrovna nepobíhám po centru Prahy z jedné budovy FFUK do druhé (sem tam s krátkou zastávkou v kavárně), velmi pravděpodobně mě můžete spatřit právě tam, jak se snažím krotit i ty nejmuflonovanější muflony. Nepohrdnu však ani barokním uměním či tajemstvími viktoriánské medicíny. Pokud hledáte někoho na diskuzi o historických kuriozitách, bizardnostech a o tom, proč jedinou správnou volbou je #TeamEdward, tak gratuluji, tady mě máte! Ve volném čase se věnuji sběratelství, outdoorovým aktivitám, hudbě, cestování, četbě a nadměrné konzumaci kofeinu.

Markéta Prošková
Členka Výboru od 5/2023

Studuji historii prvním rokem a vypadá to, že snad ne posledním. Nejvíc mě baví mongolské dějiny, obzvláště Čingischán a jeho říše. Když je po mně vyžadováno méně obskurní téma, spokojím se s Velkou francouzskou revolucí. Dále chovám ambivalentní vztah k Přemyslovcům, na které se mě od maturity z nepochopitelných důvodů ptají na každé zkoušce. Asi to bude zapříčiněno mým typicky staroslovanským obličejem. Mimo historii mám ráda dlouhé výlety s převýšením minimálně 1000 m, skládám elektronickou hudbu, stříhám videa a občas také spím.

Daniel Šťastný
Člen Výboru do 5/2023

Vystudoval bakalářský obor historie na FF Masarykovy univerzity v Brně. V současné době studuje druhý ročník nMgr. studia na Ústavu českých dějin FF UK. V bakalářské práci se věnoval hospodářské situaci města Beroun po prvním stavovském odboji. Ve své diplomové práci se věnuje dějinám města Kouřim mezi prvním a druhým stavovským odbojem. Současně je také pracovník v Amulab na MFF UK.

Členové*ky Disciplinární komise

Karolína Padělková
Předsedkyně Disciplinární komise

Jsem studentkou 2. ročníku sdruženého NMgr. studia Iberoamerikanistika a Nejnovějších dějin se zaměřením na dějiny mezinárodních vztahů. Zajímám se především o soudobé dějiny nejjižnějších států Latinské Ameriky. Za dobu svého působení na FF jsem stihla pracovat ve dvou fakultních knihovnách, v jedné z nich mě dosud můžete potkávat, a strávila jsem více než rok i jako stipendista na Oddělení informačních systémů. Ve svém volném čase ráda koukám na špatné filmy a ještě radši čtu špatné knihy, binge-watchuju reality show na Netflixu a trávím svůj čas v restauračních zařízeních s přáteli, kteří jsou, stejně jako já, hrdými členy #TeamEdward.

Vjačeslav Glazov
Člen Disciplinární komise

Studuji nMgr. obor Historie – Sociální dějiny, momentálně jsem ve druhém ročníku tohoto studijního programu. Zabývám se sociálními dějinami zemí tzv. „východního bloku,“ zejména se zaměřuji na gender history. Ve své diplomové práci se chci zabývat výzkumem role genderu v poválečné transformaci KSČ. Když neřeším gender, tak sportuji (jsem i členem florbalového týmu FFUK), hraju videohry a trávím čas s přáteli v rámci kulturních i „nekulturních“ sešlostí. Myslím si, že popularizace historie a zkoumání historie ve veřejném prostoru je nesmírně důležité a proto za Spolek již několik let pořádám Filmový klub a připravuji i sérii přednášek ke vztahu historie a videoher. Jako člen DK pak chci ve Spolku vytvářet co nejinkluzivnější prostředí a zasazovat se o to, aby se ve Spolku všichni cítili dobře a bezpečně.

Vojtěch Šimák
Člen Disciplinární komise

Třetím rokem studuji magistra na Ústavu světových dějin se zaměřením na nejnovější dějiny a ve své diplomové práci se zabývám studium meziválečného terorismu, fašismu a politického násilí. Studium mi poměrně trvá, takže abych toho neměl málo, ještě pracuji v knihovně, kde mě taky můžete většinu týdne najít. Pokud si zrovna neničím zbytky mládí a morálky na fakultě, tak rád čtu, píšu, vařím a věnuju se taškařici zvané larp. A samozřejmě rád zajdu na pivo, protože bez alkoholu to tady přece jen nejde.

Akademický rok 2021/2022

Akademický rok 2020/2021

Akademický rok 2019/2021

Akademický rok 2018/2019

Akademický rok 2017/2018

Akademický rok 2016/2017

Akademický rok 2015/2016

Akademický rok 2014/2015

Akademický rok 2013/2014

Akademický rok 2012/2013

Akademický rok 2011/2012

Akademický rok 2010/2011

Přejít nahoru